PočaljiNaslov: Novosti iz vaterpola   7/9/2010, 20:12

Savez: "Tri autobusa navijača otišla u Zagreb"

Imaćemo podršku u Zagrebu, mada kako kaže selektor ne igraju navijači, već vaterpolisti u bazenu.

Zahvaljujući saradnji Laste i Autoprevoza iz Banjaluke najmanje tri autobusa sa srpskim navijačima će doći u Zagreb. Takođe nije isključen dolazak navijača u drugim aranžmanima iz Srbije, Republike Srpske.

U Zagreb je inače stigao predsednik Velibor Sovrović kako bi bio sa igračima pred najvažnije mečeve na šampionatu.
Pogledaj profil korisnika
uafpvnapv

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz vaterpola   9/9/2010, 16:30

Posle vazduha, voda?

Da skačemo najbolje utvrdili smo juče. A kako plivamo? Pobede su nam se osladile, dani slavlja nisu za nama. Reprezentacija Srbije danas u Zagrebu igra polufinale EP protiv domaćina Hrvatske. Imaćemo protiv sebe odličnog rivala, ali i navijače. Naši kažu da je neprijateljsko okruženje motiv više...
Srbija je skinula krunu Crnoj Gori, ali slede nove misije. Prva je pobediti Hrvate u njihovom bazenu.

Domaćin naravno ima najviše ambicije, vodili smo velike bitke proteklih godina, vodimo 7:5, ali to ne znači ništa.

"Slažem se sa Rudićem da može da odluči trenutna inspiracija, dobro se poznajemo, trenirali smo zajedno. Ne zanimaju me protivnički navijači, ne palimo se na publiku nego na medalje. Svaki čovek na tribinama je za nas motivacija. Igrali smo protiv Italije pred 8000 ljudi, pa ništa. Ne očekujem ni probleme, naš je bazen", kaže selektor Udovičić.

Hrvati su odmorniji, direktno su u polufinalu kao pobednici grupe.

"Ne smatram da je to prednost, Srbi su u euforiji nakon pobede protiv Crnogoraca, izuzetno su fizički spremni", hvali nas stari lisac Rudić.

Naši vaterpolisti mirno čekaju duel.

"Verujem u ekipu, tribine su dekor, ne igraju oni već mi u bazenu. Tu će se rešavati. Hrvatska je sjajan tim, ali ne predajemo se", kaže junak pobede i čovek koga se komšije najviše pribojavaju, Vanja Udovičić.

"Ovo je finale pre finala, poritisak je ipak na njima, imaju jedinstvenu priliku da se raduju kod kuće. Odlično se poznajemo, dominiraće odbrane", rekao je za "Sportski Žurnal" Andrija Prilainović.

Utakmica počinje u 17:45, u drugom polufinalu večeras igraju Mađari i Italijani.
uafpvnapv

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz vaterpola   9/9/2010, 18:59

Srbija poražena posle drame u Zagrebu

Reprezentacija Hrvatske prvi je finalista Evropskog prvenstva u Zagrebu. Srbija u dramatičnom finišu poražena od domaćina sa 10:9, presudio peterac Boškovića pet sekundi pre kraja.
Hrvati prvi dolaze do vođstva golom Burića, koji je iskoristio nepažnju naših igrača posle odbijene lopte golmana Sora.

Ipak, Nikić vrlo brzo donosi izjednačenje. Za sada odbrana odlično deluje, a Prlainović posle nekoliko neiskorišćenih napada sa obe strane propušta veliku priliku da Srbiju dovede u vođstvo.

Kazna je usledila već u sledećem napadu. Hrvati sa peterca ponovo dolaze do prednosti koju uspevaju da održe do kraja prve četvrtine.

Druga četvrtina počinje golom Mara Jokovića koji domaćima donosi dva gola prednosti. Srbija i dalje nema rešenje u napadu, ali kad je teško tu je kapiten - Vanja Udovičić najpre smanjuje na 2:3, a u sledećem napadu odlično asistira Pijetloviću za izjednačenje.

Nervoza se polako uvlači u redove Hrvata, Ratko Rudić je već počeo sa protestima kod sudija. Sledi odmah igrač više i Paulo Obradović postiže četvrti gol za domaće.

Živko Gocić golom sa distance donosi novo izjednačenje, ali Bošković još jednom dovodi Hrvatsku u vođstvo.

Deset sekundi pre kraja druge četvrtine Nikola Rađen koristi dva igrača više, ali i to malo preostalog vremena bilo je dovoljno domaćima da na odmor ipak odu sa prednošću. Bilo je dileme da li je lopta prešla zamišljenu liniju, ali su sudije ipak bile u pravu.

Kako je završena druga, tako je počela i treća četvrtina. Hrvati preko raspoloženog Jokovića dolaze do dva gola prednosti. Srbija ne uspeva da iskoristi nekoliko napada, ali Gocić nas ipak ponovo vraća u igru - 7:6.

Strasti su se na tribinama i na klupi Hrvatske uzburkale posle poništenog gola Burića, a Filip Filipović u pravom trenutku podešava nišanske sprave - 7:7.

Međutim, Burić ponovo uspeva da savlada Sora, ovoga puta gol mu je priznat i ponovo imamo gol zaostatka.

Početak poslednje deonice donosi nervozu na obe strane, ali to ne važi za sjajnog Živka Gocića koji postiže svoj treći gol.

Međutim, po ko zna koji put Srbija dozvoljava domaćima da vrate prednost. Ovoga puta Muslim posle tajm-auta uspeva da iskoristi igrača više - 9:8.

Sledi tajm-aut Dejana Udovičića, posle koga je Stefan Mitrović na pravom mestu posle asistencije Filipovića - 9:9 na manje od dva minuta do kraja.

Dramatičan finiš, Hrvati na 40 sekundi do kraja imaju napad i igrača više. Soro brani, ali lopta odlazi u aut - novi napad za domaće koji na samo pet sekundi do kraja uspevaju da iznude peterac koji Bošković koristi i donosi Hrvatskoj plasman u finale.