DVORCAFE
Dobro došli na forum DVORCAFE.
Da biste mogli pristupiti i videti sav forum morate biti registrovani kod nas.
Registracija je besplatna.
Dođite da se družimo.

DVORCAFE TIM
DVORCAFE

PrijemKalendarGalerijaFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiLista članovaRegistruj sePristupi
RADIO NOVI GRAD
BRZI ČET DVORCAFE
Zadnje teme
NAŠI BANERI
Image and video hosting by TinyPic

NAŠ BANER MOŽETE
PREUZETI  OVDJE

NAŠI PRIJATELJI

Shrani.si

banner

Shrani.si

Beograd Online - TV i Radio

VIŠE INFORMACIJA OVDJE

Poslanici naj aktivniji meseca
milan08

nebitan

krstanl

Milo44

SuperHikNik

muftakis

sallegrof

valter2006

bacom68

marko7115

Ko je trenutno na forumu
Imamo 18 korisnika na forumu: 1 Registrovan, 0 Skrivenih i 17 Gosta

krstanl

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 138 dana 15/12/2010, 01:00
Statistike
Imamo 8998 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je fap2226

Naši korisnici su poslali ukupno 96693 članaka u 5318 teme
Similar topics

Share | 

Novosti iz fudbala

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
uafpvnapv
Pravnik foruma
Pravnik foruma

Broj poruka : 43040
Datum upisa : 25.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz fudbala   30/8/2010, 10:36

U Pazaru tuku redari...

Trener Napretka, Miljojko Gošić udaren od strane obezbeđenja nakon završetka utakmice u Novom Pazaru.
Pomoćni trener Kruševljana, Zogović je došao u konflikt sa redarima, a na kraju je deblji kraj izvukao Miljojko Gošić.

"Bio sam usredsređen na dešavanja na terenu i ne znam kako se i zašto Zogović upustio u raspravu sa redarima, rekao mi je kasnije da su ga vređali. Na kraju, sportski sam čestitao, domaćin je zasluženo pobedio, a onda sam, napuštajući teren doživeo napad. Fizički me zabolelo, da su mi krenule suze, još više psihički, jer sam napadnut ni kriv ni dužan, a ljudi iz rukovodstva Napretka nisu učinili ništa da me zaštite, odbranili su me čelnici Novog Pazara," istakao je trener Napretka.

Nakon tri startna poraza, Gošić priznaje da razmišlja o ostavci.

"Stalno sebe prozivam na odgovornost i pitam se da li sam, posle 15 godina uspešnog rada, zaista sada zaboravio da radim trenerski posao. Mene niko ne proziva i ne prinuđuje da podnesem ostavku, ali posle tri poraza moja savest me tera da o njoj sve više razmišljam."
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
uafpvnapv
Pravnik foruma
Pravnik foruma

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz fudbala   30/8/2010, 10:56

Stanojević: ''Pobeda nije dolazila u pitanje'', Đurđević: ''Partizan nije naša mera''

Treneri Partizana i OFK Beograda složili se da je pobeda crno-belih zaslužena, iako Dejan Đurđević ističe da su golovi postignuti posle velikih grešaka njegovih igrača.
Partizan je došao do očekivane pobede na Karaburmi i svojevrsne proslave ulaska u Ligu šampiona, a trener Saša Stanojević istakao je da je njegov tim pružio maksimum u ovom meču.

''Imali smo kontrolu igre svih 90 minuta, donekle grešili u fazi začetka akcija, ali pobeda nije dolazila u pitanje. Ne znam kako je delovalo sa strane, ali moji igračći su pružili maksimum u ovom meču'', izjavio je Stanojević.

On se osvrnuo i na još jednu odličnu partiju Saše Ilića.

''Sale je naš najbolji igrač. Dete je Partizana, doneo mu je sedam titula i dva plasmana u Ligu šampiona. Dovoljno je samo reći - Saša Ilić. A, da li je za reprezentaciju? Neka svako radi svoj posao...'', ocenio je trener Partizana.

Njegov kolega Dejan Đurđević žali zbog grešaka svojih igrača kod golova crno-belih.

''Kad ekipi kao što je Partizan dajete loptu u noge, onda bolji rezultat ne možete ni da očekujete. Partizan je iz prvog šuta došao u vođstvo, a u 45. minutu smo im praktično dodali loptu u noge. Ipak, zadovoljan sam što smo uspeli da prekinemo pas igru crno-belih. Realno, oni nisu naša mera i ostaje nam da čekamo neku drugu priliku da ih pobedimo'', izjavio je Đurđević.

Oba trenera poželela su i brz oporavak Milanu Vilotiću, komentarišući gest fudbalera kada su pred početak meča izašli na teren u majicama sa porukom fudbaleru Zvezde - ''Svi smo uz tebe''.
Nazad na vrh Ići dole
uafpvnapv
Pravnik foruma
Pravnik foruma

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz fudbala   30/8/2010, 10:57

Kaluđerović: "Mogao sam ranije da rešim meč, dobro je i ovako"

Andrija Kaluđević na debiju na "Marakani" postigao gol, imao još nekoliko sjajnih prilika. Pišu se bodovi, prave igre treba tek očekivati.
Kaluđerović je zadovoljan golom i pobedom.

"Igrali smo bolje u prvom poluvremenu, ali nismo dotukli Jagodinu. Nakon toga stvorili su nam probleme, ali bodovi zasluženo ostaju na Marakani. Mislim da smo mogli ranije da rešimo meč, pgotovo ja iz nekoliko sjajnih prilika, no piše se pobeda", kaže novi napadač Zvezde koji je gol posvetio Milanu Vilotiću.

Prokomentarisao je i navijanje na stadionu.

"Jedinstven osećaj, publika te nosi, tera napred, sjajno", pun je utisaka doskorašji fudbaler Rada.

Obećava žestok rad u pauzi, kako bi Zvezda igrala mnogo bolje kad šampionat bude nastavljen.
Nazad na vrh Ići dole
uafpvnapv
Pravnik foruma
Pravnik foruma

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz fudbala   30/8/2010, 11:00

Čuvaj se Partizane, Vengerova deca treniraju boks!

Fudbaler Arsenala, Džek Vilšajr uhapšen zbog učešća u tuči ispred jednog noćnog kluba. Doduše, njegov predstavnik za štampu kaže da se nije tukao.
Mladi reprezentativac Engleske je sa prijateljima izlazio iz noćnog kluba "Amika", koji se nalazi u elitnom delu Londona, kada su se njegovi prijatelji potukli sa grupom od četiri muškarca i jednom devojkom.

U tom incidentu devojka je polomila ruku, ali se pretpostavlja da je to bila posledica pada a ne nekog udarca. Sve su to snimile i sigurnosne kamere, a pripadnici obezbeđenja noćnog kluba koji se nalazi preko puta pomenutog lokala su izleteli napolje da bi razdvojili dve grupe.

"Bio je to pravi haos. Oštro su se raspravljali. Jedna devojka je vrištala na podu a onda je još devojaka istrčalo iz kluba. Pokušali smo da ih razdvojimo ali su oni nastavili da pokušavaju da udare jedni druge. Policija je došla nakon pet minuta i uhapsila grupu mladića. Sve je to izgledalo pomalo glupavo jer mi retko imamo probleme ovde jer je ovo dobar deo grada. Stvarno šokantno," rekao je jedan pripadnik obezbeđenja.

Džek Vilšajr i njegovi prijatelji su nakon incidenta ušli u taksi ali ih je policija zaustavila i odvela u pritvor.

Portparol mladog fudbalera je izjavio da je njegov klijent priveden u svojstvu svedoka.

"Policija nam je jasno stavila do znanja da je on važan svedok incidenta i da je on imao ulogu mirotvorca i da verovatno neće biti podignute optužbe protiv njega."

Vijšajr je inače izašao sa prijateljima u elitni klub "Amika" da proslavi pobedu Arsenala nad Blekburnom.
Nazad na vrh Ići dole
uafpvnapv
Pravnik foruma
Pravnik foruma

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz fudbala   30/8/2010, 11:02

Jangovi srušili Everton

Aston Vila dobila poslednji meč 3. kola Premijer Lige
Everton se suočio sa najgorim startom u ovom veku, ni nakon tri kola nemaju pobedu, osvojili su samo jedan bod. Danas su pali na Vila Parku, dva Janga su "karamelama" došla glave.

Jedini gol na utakmici pao je već na startu, pogrešio je Felaini, Ešli je asistent a Luk Jang realizator.

Najbolju šansu za izjednačenje imao je Rodvel ali je njegov udarac završio pored gola. Na kraju je Aston Vila sačuvala pobedu i sa dva trijumfa u prva tri meča se priključila vodećima.
Nazad na vrh Ići dole
uafpvnapv
Pravnik foruma
Pravnik foruma

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz fudbala   30/8/2010, 11:03

Mihajlović: "Trebalo je da pobedimo"

Fiorentina remizirala sa Napolijem na otvaranju sezone. Siniša Mihajlović smatra da je njegov tim zaslužio pobedu.
Fiorentina je bila bolji rival tokom celog meča, čak i nakon isključenja Havijera Vargasa.

"Sudije su pogrešile, a shvatili su da su doneli pogrešnu odluku tek kasnije. Ne želim da komentarišem tu situaciju. To je razočaravajuće jer smo mi bili ti koji su pokušavali da igraju dobar fudbal. Napoli je samo nekoliko puta šutnuo na gol," rekao je Siniša Mihajlović.

Srpski stručnjak je ipak zadovoljan igrom svojih pulena.

"Fiorentina je igrala dobro, a igrači su uradili ono što smo od njih tražili. Samo nam je falila pobeda. Ali činjenica da smo igrali ovako dobro će, nadam se, značiti da ćemo ove sezone biti vrlo uspešni. Jedino nam nedostaje malo bolja fizička pripremljenost, koju ćemo, nadam se, povratiti u narednih 15 dana. Naš cilj je da se na kraju sezone kvalifikujemo za Ligu Šampiona, i ja verujem da ćemo to i uraditi."
Nazad na vrh Ići dole
uafpvnapv
Pravnik foruma
Pravnik foruma

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz fudbala   30/8/2010, 19:33

Kristić: "Neverovatno je koliko se voli Zvezda"

Trener Beograđana kaže da je pobeda teška ali zaslužena, još jednom potencirao atmosferu na tribinama kao najveću vrednost ekipe.
Zvezda je imala dosta problema sa Jagodinom, ali je uspela da stigne do trijumfa.

"Ponovo se neefikasnost pokazala kao problem, još jednom smo stvorili veliki broj prilika, mogli smo ranije da zatvorimo meč. Ali i ovako nije loše, bodovi su upisani", konstatuje Kristić.

Mladi trener očekuje da tim napreduje.

"Sada sledi pauza, taman da se dodatno uigramo, nakon toga igraćemo još bolje, u to ne treba sumnjati", dodaje mladi trener.

Energija sa tribina je nosila njegov tim.

"Neveverovatno je koliko navijači vole Zvezdu, uprkos svemu imamo sjajnu posetu i bodre nas od početka do kraja. Pozitivna energija mora da se vrati kroz uspehe", nada se Kristić.
Nazad na vrh Ići dole
uafpvnapv
Pravnik foruma
Pravnik foruma

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz fudbala   31/8/2010, 10:36

Krle: "Baš je teško na tribinama"

Krstić teško podneo suspenziju, naročito poraz od Nemačke. Moramo da dobijemo jednu od naredne dve utakmice, kako bi izbegli Amerikance.
Posle odrađene suspenzije kapiten srpske reprezentacije, Nenad Krstić vratiće se na teren u meču protiv Australije. Prvi centar "orlova" priznaje da je teško gledati drugove sa tribina, ali veruje da ga pauza neće poremetiti.

Ono najteže je za Nenada Krstića prošlo. Kapiten se u sredu u meču sa Australijom vraća na parket, željan da nadoknadi propušteno u prva tri meča u A grupi.

"Da mi je neko pričao ne bih mu verovao, da je toliko teško sedeti na tribinama. Teo i ja smo sve to teško podneli, ali konačno je gotovo. Ne želim da se sećam noćne more, ali nisam u depresiji i siguran sam da sve ovo na mene neće ostaviti psihičke posledice", poručuje Krle.

Posebno teško Krstić je preživeo poraz od Nemačke, a kao glavni cilj centar Oklahome je istakao izbegavanje četvrtog mesta u grupi, jer je on ubeđen da bi nas to odvelo na Amerikance.

"Teo i ja smo bili toliko nervozni da smo hteli iz kože da izletimo. Produžetke jedva da smo i gledali.Pojedinih momenata utakmice se ne sećam. Posle pobede nad Jordanom i dana pauze, pred nama je obaveza da dobijemo jednu od dve utakmice, protiv Australije ili protiv Argentine. Idealno bi bilo obe. Jasno je da ne smemo da budemo četvrti u grupi. Mogao bih da se kladim u milion dolara da bismo tada naleteli na Amerikance, iako mislim da ne postoji ekipa na ovom šampionatu koju ne bismo mogli da dobijemo", zaključio je Krstić.
Nazad na vrh Ići dole
uafpvnapv
Pravnik foruma
Pravnik foruma

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz fudbala   31/8/2010, 10:37

Brazil ispustio Amerikance!

U poslednjem meču 3. kola grupe B reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država savladala je na jedvite jade Brazil sa 70:68 (22:28, 21:18, 18:13, 9:9).
Brazil je imao priliku da prvi skine skalp Amerikacima, ali je u dramatičnom finišu ipak tim Majka Križevskog stigao do treće pobede. SAD su slavile sa 70:68 (22:28, 21:18, 18:13, 9:9), a Leandro Barbosa promašio je šuta za produžetak.
Početak meča protekao je u znaku Brazila koji je prvi kvartal dobio sa 28:22, a da nije bilo raspoloženog Duranta prednost Manjanovih pulena bila bi i veća. Amerikanci su dosta grešili, nisu uspevali da dođu do lakih poena iz kontri, pa je na poluvreme Brazil otišao sa +3.
Amerikanci su videli da će biti puno muke da se dođe do pobede i sve su prepustili raspoloženom Durantu, koji je za tri deonice stigao do 26 poena i svoju selekciju u poslednjih deset minuta uveo sa minimalnom prednošću.
Kvar na semaforu na početku četvrte četvrtine uslovio je desetominutni prekid, a nakon povratka na tereb obe selekcije su imala dosta problema u napadu. Usledila je dramatična završnica u kojoj Barbosa dovodi Brazil na -2, a Bilaps nerezonskim pokušajem za tri poena dovodi u pitanje pobedu Amerike.
Marselo Huertas je fauliran prilikom prodora, a posle faula lopta jednostavno nije htela u obruč. "Marselinjo" je promašio prvo slobodno bacanje, a onda namerni i drugo, ali mu se lopta vratila pravo u ruke.
Proigrao je Leandra Barbosu koji ne pogađa iz reketa, pa je usledilo veliko slavlje Amerikanaca.
Durant je bio najefikasniji sa 27 poena i 10 skokova, Bilaps je ubacio 15 a Rouz 11, dok je kdo Brazila Vieira postigao 16, Barbosa 14, a Spliter sa 13 poena i 10 skokova.
Nazad na vrh Ići dole
uafpvnapv
Pravnik foruma
Pravnik foruma

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz fudbala   31/8/2010, 16:01

Partizan u ritmu Afrike

Pjer Boja se vratio, Medo Kamara stigao u Partizan. Crno - beli predstavili poslednja dva pojačanja u letnjem prelaznom roku. Doskorašnji fudbaler Helsinkija samouveren, napadač iz Kameruna veruje da će njegov drugi boravak u Humskoj biti produktivniji.
Partizan je zatvorio prelazni rok sa dva pojačanja, danas su u redove srpskog šampiona stigli Pjer Boja i Mohamed Medo Kamara. Ovaj prvi je povratnik, nada se boljem učinku nego u prvom mandatu, dok je fudbaler iz Sijera Leonea skrenuo pažnju na sebe igrajući u dresu Helsinkija protiv crno – belih.

„Biće bolje nego prvi, put, Partizan je moja kuća, jedini klub u Srbiji za koji bih igrao. Ne sećam se golgeterskog posta, daću sve od sebe da pokažem da vredim“, kaže Boja.

Nakon odlaska iz Humske igrao je dve godine u Rumuniji, a prošlu sezonu u Grenoblu.

„Vidi se da se dosta toga promenilo, ima novih igrača, svi se bore za mesto na terenu. Pomoći ću Kamari da se snađe, već sam mu pričao u avionu o Partizanu“, rekao je napadač iz Kameruna.

Kamara će dobiti „četvorku“ na dresu i konkurente u liku Smiljanića i Petrovića.

„Obojica su odlični igrači, ali sam došao da bih igrao. Ne znam mnogo u klubu, no ovo je korak napred posle četiri godine u Finskoj. U svakom slučaju nadam se da ću dati pun doprinos dobrim rezultatima“, ne iskače „Medo“ iz šablona.

Veruje u ekipu i dobar rezultat u Ligi Šampiona.

„Srećan sam zbog pobede u Briselu, Partizan je odigrao sjajno poluvreme, kasnije pao, ali je velika stvar što smo se plasirali u Ligu Šampiona“, dodao je momak koga je rat oterao iz Sijera Leonea, pa se pošto je zatražio azil skrasio u Finskoj i dobio šansu za normalan život.
Nazad na vrh Ići dole
uafpvnapv
Pravnik foruma
Pravnik foruma

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz fudbala   31/8/2010, 18:29

Paljba po Murinju

Medeni mesec već završen, Portugalac se suočio sa kritikama već nakon prvog takmičarskog meča. Ocena je da Real igra frustrirajući fudbal.
Real je na startu sezone odigrao samo 0:0 sa Majorkom, što naravno nije bilo dovoljno da se zadovolje ukusi navijača.

Naslov u dnevniku "AS" glasi: "Debi novog Real Madrida? Murinjo slab." U daljem tekstu se kaže da je Real napravio pogrešan korak i da iako Murinjo još nije izgubio utakmicu, njegov fudbal je frustrirajući.

"Marka" smatra da je Real još uvek u fazi konstrukcije i da je arhitekti (Murinju) potreban centarfor da bi kompletirao projekat.

Sa druge strane mediji veličaju sjajnu igru Barselone u pobedi nad Santaderom a jedan od naslova je: "Barsa nastavlja tamo gde je stala.
Nazad na vrh Ići dole
uafpvnapv
Pravnik foruma
Pravnik foruma

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz fudbala   2/9/2010, 19:57

IFFHS - Partizan 64. Zvezda 286.

Insititut za fudbalsku istoriju i statistiku izdao novu mesečnu listu. Partizan pao četiri pozicije, Zvezda potonula.
Crno - beli su pali za četiri mesta, ali nisu uračunati mečevi sa Anderlehtom i plasman u Ligu Šampiona. Za očekivati je da na narednoj listi dožive veći skok i možda odu u top 50.

Zvezdu je skupo koštao Slovan, sa 169. pozicije pali su na deobu 286. sa još nekoliko klubova.

Na vrhu je Inter prešao Barselonu, Bajern, Čelsi i Liverpul su u top 5, a šesti je, verovali ili ne, Anderleht.

U top 10 su Atletiko Madrid, Verder, Estudijantes i Internasional...

U top 300 se pojavio Spartak, sada su 297.
Nazad na vrh Ići dole
uafpvnapv
Pravnik foruma
Pravnik foruma

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz fudbala   3/9/2010, 20:27

Stanojević: "Novajlije i rezervisti da se pokažu protiv Kuljana"

Skrpljeni Partizan dočekuje Hajduk u odloženom meču drugog kola. Šampion bez reprezentativaca, ali šansa da se novi igrači nametnu.
Stanojević nema dilemu oko bacanja u vatru prodišlica.

"Moraće odmah na teren, i nadam se da će pokazati zbog čega su dovedeni. Braniće Stojković, Kamara će igrati, a planiram da ga približim malo golu", otkriva Stanojević.

On će delovati ispred Smiljanića, jer jasno, Partizan ne može da igra sa dva defanzivna vezna protiv Hajduka.

"Rival je imao turbulentno leto, ali su se pojačali. Biće motivisani, to nas tera na oprez", dodaje trener Partizana.

Boja je nespreman, Moreira povređen.

"Nemam problem sa njim, kaže da je povređen, verujem mu", spušta loptu Stanojević.

Od reprezentativaca nedostaju Petrović, Tomić, Lazevski, Marko Jovanović i Stefan Savić koji će se vratiti tek u sredu.

Utakmica se igra od 20 časova u Humskoj.
Nazad na vrh Ići dole
uafpvnapv
Pravnik foruma
Pravnik foruma

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz fudbala   6/9/2010, 19:15

Srbija - da pobedom proslavimo jubilej

Naš nacionalni tim traži trijumf u 50. meču od kada smo samostalna država. Selektor Antić ceni Slovence kao pošten i vredan tim, ali smatra da je Srbija najbolja ekipa u okruženju. Kapiten Stanković apeluje na navijače da ne budu nadglasani na "Marakani"
Za "zlatni jubilej" Srbija priželjkuje pobedu. Utakmica sa Slovencima biće jedna od najvažnijih u kvalifikacijama, a pobedom bi rivale udaljili od borbe za vrh.

"Slovenija je uz Italiju glavni rival u toj trci za EP. Ne treba trošiti reči koliko bi značio trijumf, jer bi ih u tom slučaju gotovo otpisali. Nadam se punim tribinama, tim pre što će gosti imati ogromnu podršku", rekao je predsednik saveza Karadžić.

Kapiten Stanković veruje u navijače.

"Ne bi valjalo da nemamo tu podršku igranja kod kuće. Daćemo sve od sebe da dobijemo čvrstog rivala. Ovo je veliki ispit, biće mnogo teško. Njihov kvalitet je zajedništvo, nemaju zvezde, ali su borbeni i fizički veoma jaki", kaže fudbaler Intera.

On je izdvojio sjajnog golmana Handanovića, ali i igrače poput Novakovića i Dedića.

"To što su izgubili, kod nas ne menja ništa. Poraz bi ih stavio u dublji problem, a na nama je da učinimo sve kako bismo im otežali situaciju", dodaje Deki.

Radomir Antić ceni Slovence.

"Moralna i poštena ekipa. Bolje igraju na kontru nego kada vode igru. Slavimo jubilej, služi nam na čast što smo za ovo vreme uspeli da postavimo nov standard i postanemo vodeća reprezentacija u regionu", rekao je srpski selektor.

"Rival je za respekt, ali Beograd, odnosno tribine su naš najveći adut", zaključio je selektor.

Slovenci su stigli, treniraće večeras na "Marakani". Utakmica se igra u utorak od 20:30.
Nazad na vrh Ići dole
uafpvnapv
Pravnik foruma
Pravnik foruma

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz fudbala   6/9/2010, 19:55

I Vešović postaje Srbin?

Posle Klea, i talentovani Crnogorac bi mogao da dobije srpski pasoš. Tako bi Zvezda smanjila broj stranaca. Vešovićev otac ima prebivalište u Srbiji. Na "Marakani" sumnjaju u motive Partizana, smatraju da je u pozadini pravilo po kome u timu može da bude pet stranaca.
Juče je iz Zvezde stigla poruka da je davanje državljanstva Kleu, ne toliko želja da igra za reprezentaciju, već izvrdavanje pravila po kome u ekipi mogu da igraju pet stranaca.

"To je kao da sezonu počnete kao Eskim, a završite kao Francuz", rekao je "Blicu" izvor sa "Marakane".

Potparol Nikolovski je poručio da se Zvezda neće žaliti i da ne vodi tuđe brige, a da će Zajednica Superligaša utvrditi ako ima nekih nepravilnosti.

Ipak, postoji mogućnost da Vešović zatraži i dobije srpsko državljanstvo.

Njegov otac Rade, nekadašnji fudbaler Budućnosti, ima prebivalište u Srbiji, što bi olakšalo čitavu proceduru. Ovo ne znači da bi Vešović igrao za Srbiju, jer se on već opredelio za "sokolove".

"Zvezda, za razliku od Partizana, nema problem sa brojem stranaca, imamo ih pet", kažu u redovima crveno - belih.

Ipak, ako bi Vešović pribavio pasoš, ostala bi četiri Afrikanca, što bi se uklopilo u smanjenje u novoj sezoni.

U Partizanu ih ima petorica, uz Klea, Moreiru, Kamaru i Boju, tu je i Stefan Savić, koji nosi dres Crne Gore. Lazevski ima srpski pasoš.

Podsetimo se i da su protivnici Vojvodine na startu razmišljali o žalbi, jer su smatrali da Vojvodina ima veći broj stranaca od onoga koji je dopušten, ali su iz Novog Sada potvrdili da su Tumbasević i Đurovski dobili pasoše pred start šampionata.

Od narednog leta, broj stranaca u srpskim klubovima biće ograničen na četiri.
Nazad na vrh Ići dole
uafpvnapv
Pravnik foruma
Pravnik foruma

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz fudbala   7/9/2010, 20:15

Krstajić: ''Antiću, treba ti Kleo''

Kapiten Partizana podržava ideju da Kleo dobije srpski pasoš i ''lobira'' kod Antića preko medija. Uveren u plasman Srbije na EP 2012.
Krstajić nema dilemu.

''Kleo je pokazao da se radi o odličnom napadaču. Ne treba gledati nacionalnost igrača. Srbija bi dobila ubojitog špica. Zaslužio je poziv, ali o tome odlučuje Antić'', rekao je Mladen Krstajić u intervju za banjalučke ''Nezavisne novine''.

On smatra da Srbija ima snagu za plasman na Evropsko prvenstvo u Ukrajini i Poljskoj, ali i očekuje da vidi tamo Bosance.

''Srbija je favorit u grupi, uz Italiju i trebalo bi da se plasiramo na EP. BiH je u prošlim kvalifikacijama pokazala da ima dobru ekipu i nesrećno su ispali od Portugala. Sada su iskusniji, trebalo bi da odu na EP'', dodao je on.

On se osvrnuo i na učešće Partizana u Ligi Šampiona, tačnije na njegove rivale:

''Mnogo misle da imamo laku grupu. Braga je nepoznanica našoj javnosti, ali je mnogo jaka. Bez obzira, daćemo maksimum protiv svakoga i nećemo se obrukati. U svaku utakmicu ćemo ući rasterećeno ali bez alibija. Hoćemo da skupljamo bodove za srpski fudbal, da naši klubovi lakše izadju na evropsku scenu.''

Krstajić je pozdravio dolazak novih pojačanja crno-belih: Vladimira Stojkovića, Pjera Boju i Mohameda Kamaru i rekao da je uvek zdrava dobra konkurencija i da su svi oni odlični fudbaleri.

Mladen Krstajić je u karijeri nastupao za Čelik, Sentu, Kikindu, Verder, Šalke i u dva navrata nosio je dres Partizana.
Nazad na vrh Ići dole
uafpvnapv
Pravnik foruma
Pravnik foruma

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz fudbala   9/9/2010, 17:24

Radomiru vreme isteklo?

Nakon remija sa Slovenijom ponovo aktuelizovana priča o odlasku selektora. Karadžić razočaran, najavljuje analizu na Izvršnom Odboru, a oglasio se i glavni Antićev protivnik Dragan Đorđević. Nejasno je ko vodi tim sa klupe, ali izgleda da je zamenik Rešad Kunovac.
Antić se nije pojavljivao u medijima nakon remija sa Slovenijom. Pljušte kritike na račun igre, selektor je po odlasku sa "Marakane" procedio da su i igra i rezultat bili loši.

Nekako se istopila i podrška koju je imao, pre svega u medijima.

Tomislav Karadžić je najavio analizu, što u srpskom rečniku može da se podvede pod nove lomove. Ako nas nečemu uči istorija to je da gorki i neiskreni kompromisi znače i odlaganje obračuna.

Jer, kako smo pisali krajem avgusta, posle onog kopernikanskog obrta niko nije bio zadovoljan, ni savez, ni selektor, a zakasneli rasplet sada će biti još gore rešenje, ako usledi.

Da se nešto valja iza brda potvrdio je u današnjim medijima i potpredsednik FSS, Dragan Đorđević, najžešći kritičar Radomira Antića. Pred put na Farska Ostrva jedan od prvih Karadžićevih saradnika je bio stalna meta šala, zbog navodnog zahteva selektora da ne putuje sa reprezentacijom.

"Rekao sam vam da neće ići da se tim vodi sa tribina i iz lože. Igrali smo loše i možemo da budemo zadovoljni bodom", komentarisao je Đorđević, a vi shvatite njegove reči kako god hoćete.

On je dodao da Antića menja Kunovac, iako je savez u početku bio protiv toga.

"Mi smo se na poslednjoj sednici IO složili da Antić sam odabere ko će ga menjati", rekao je Đorđević za Press.

Čemu onda slikanje Aleksandra Jankovića, to nikome nije jasno. On je kooptiran u stručni štab sa zadatkom da zameni selektora, sada se čini da Kunovac vodi meč sa klupe.

Ili smo mi, glupi novinari opet nešto pogrešno shvatili?

Press donosi ekskluzivnu informaciju da se ispituju modaliteti raskida ugovora sa Antićem, ali da bi selektor mogao i sam da se povuče iz privatnih razloga.

Sve u svemu, mira u srpskom fudbalu nema, a kome nešto nije jasno, neka pročita tekst "Truli kompromis ili trula jabuka"...objašnjeno je pre nego što se i dogodilo.
Nazad na vrh Ići dole
uafpvnapv
Pravnik foruma
Pravnik foruma

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz fudbala   14/9/2010, 20:29

Liga Šampiona - fudbal novog doba

Oslobođeno romantičnih predstava, političke korektnosti, davanja šanse minornima, ovo takmičenje je uspostavilo korporativni fudbal. Igraju i pobeđuju oni koji imaju novac, a prosečnom konzumentu se nudi lepo upakovan i kvalitetan proizvod. Zbog toga su sva pozivanja na bolju prošlost, najobičnije gunđanje...
Mislim da sam pričao prošle godine (mali povratak u prvobitnu plemensku zajednicu evropskog fudbala) o nekadašnjem Kupu Šampiona. Nisam siguran, nećete zameriti, ako ponovim par rečenica.

Sreda. Na jednom od jpostojeća dva kanala, direktan prenos iz neke od zemalja sa desne strane gvozdene zavese. Vojnici u prvim redovima bacaju šapke kada neki CSKA ili Dinamo postigne gol, komentatori što im ne idu baš imena svih igrača.

Posle toga. dugo čekanje da se završi neka smaračka emisija i da u evrovizijskoj razmeni vidimo još poneki gol. Nema pregleda, ili sažetaka što kažu Hrvati, nema interneta da vidiš sve što se dešava u realnom vremenu, analiza, jeda zbog kladionice.

E, to je bio Kup Šampiona.

A, onda su se dosetili da bi mogli da naberu novac. Napravljen je model po kome igraju bogati, uz egzotični dodatak siromašaka što zagrabe poneku mrvicu sa stola.

Nema romantike, ali ima dobrog fudbala. Tačnije, najboljeg. Pa, ako ostavimo nostalgiju i omiljenu penzionersku himnu „nekad je bilo bolje“, danas počinje ono najkvalitetnije što fudbal može da ponudi.

Svako ko je stigao kroz čistilište je zaslužio to, pre svega jer to predvorje raja je zamišljeno tako da slabi otpadnu. Desi se poneko iznenađenje, vidim danas da se mnogi bave statistikom, ukazuju da se stvari menjaju, da ima debitanata, da su otpala neka velika imena, recimo klub za koji navijam u Evropi.

Ali, to je samo optička varka, UEFA je svima dala pravo na nadu, ali će se već potruditi da na proleće ostanu samo najbolji od najboljih, što, razume se, ne oduzima draž jesenjeg zezanja po grupama.

Srbija ima, za promenu predstavnika. Da malo razbistri ovo blato u kome se kupa besmislena liga sastavljena od beskućnika i beogradskih opština. Svakako da je to korak napred, ali i kišobran, ili bolje rečeno šareno perje pod kojim ćemo se okititi sad kad su „orlovi“ aterirali.

Ali, to je druga priča. Mlađi neka uživaju, Liga Šampiona je zaista šarena kutija izobilja u kome se kupa moderni fudbal.

Šta ćemo mi stariji?

Pa isto, godine, u gledanju iz fotelje, nisu prepreka za dobre stvari.

I na kraju, ko će pobediti?

Prošle godine sam se obrukao, Čelsi je zaustavljen u osmini finala. Neka bude da sam tvrdoglav i da je ovo njihova poslednja šansa…
Nazad na vrh Ići dole
uafpvnapv
Pravnik foruma
Pravnik foruma

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz fudbala   17/9/2010, 17:19

5.krug JSL:
Jagodina - BSK Borća
Crvena Zvezda - Javor
Smederevo - Ćukarićki
Vojvodina - Metalac
Spartak - Sevojno
Borac - Partizan
Rad - Hajduk
OFK Beograd - Inđija
Nazad na vrh Ići dole
uafpvnapv
Pravnik foruma
Pravnik foruma

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz fudbala   17/9/2010, 17:27

Pižon: "Ne plašim se izazova, igraće najspremniji"

Vladimir Petrović predstavljen danas u Beogradu. Kaže da situacija nije alarmantna, da imamo odlične igrače i da će igrati najspremniji. Lomić pod prismotrom, cilj igra po bokovima i upotrebljive lopte za Žigića. O Antiću sve najbolje, o Kleu, kad dobije pasoš.
Za Vladimira Petrovića reprezentacija je izazov karijere.

"Da sam se uplašio izazova ne bih ni dolazio. Stanje u ekipi nije tako alarmantno, imamo igrače koji nastupaju u velikim klubovima. Verujem da ćemo vratiti dobru atmosferu u tim", rekao je Petrović na današnjem predstavljanju u "Hajatu"

Biranim rečima se izrazio o svom prethodniku.

"Antića poštujem kao velikog trenera. Koliko znam on je otišao iz Beograda, ali ako bude trebalo razgovaraćemo telefonom. Ipak, poznajem dosta igrača, jer sam radio sa njima u mlađim kategorijama. Nemamo mnogo vremena, ali nadam se dobrim rezultatima u kvalifikacijama", smatra Vladimir Petrović koji je bio selektor mlade reprezentacije i osvojio drugo mesto na EP 2004.

Narednih dana putuje u Moskvu kako bi se uživo uverio u formu Lomića.

"Potrebni su nam dobri bekovi, i sa leve i sa desne strane, kako bi slali što više upotrebljivih lopti na Žigića. Što se Klea tiče, još ne znam da li će i kada dobiti srpski pasoš. Raduju me i igre Stojkovića. Sreća je što je prešao u Partizan, pokazao je i pre sva dana u Donjecku da je u formi", objasnio je Petrović.

Petrović je dodao i da će pod njegovim vođstvom u reprezentaciji igrati samo najspremniji fudbaleri.

On će na klupi seniorske reprezentacije Srbije debitovati 8. oktobra protiv Estonije u Beogradu, a četiri dana kasnije "orlovi" igraju u Đenovi protiv Italije.

Kao igrač Petrović je zabeležio 497 nastupa i 117 golova za Crvenu zvezdu, a potom je igrao za Arsenal, Antverpen, Brest, Standard Lijež i Nansi. Petrović je proglašen za četvrtu Zvezdinu zvezdu.

Novi selektor Srbije je u dosadašnjoj trenerskoj karijeri vodio novobeogradski Radnički, Borac iz Banjaluke, Crvenu zvezdu, Bor, belorusku Slaviju, kineski Dalijen, seniorsku i olimpijsku reprezentaciju Kine i rumunski Temišvar.
Nazad na vrh Ići dole
uafpvnapv
Pravnik foruma
Pravnik foruma

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz fudbala   17/9/2010, 17:28

Karadžić: "Antić je prošlost"

Predsednik saveza nije želeo da komentariše obraćanje Antića javnosti, a veruje da će Vladimir Petrović odvesti Srbiju na EP 2012.
Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić rekao je da veruje da će Petrović u ekipu "vratiti atmosferu koja je bila poljuljana u poslednje vreme".

"U pitanju je odličan selektor, čovek koji je bio mađioničar sa loptom. Verujem da može da obavi posao koji se traži od njega. Imamo dobar tim i stabilan savez, učinićemo sve da se plasiramo na EP", poručio je Karadžić.

Karadžić je rekao i da više ne želi da se bavi bivšim selektorom Antićem.

"Možda nismo najuspešniji ni najmoderniji savez, ali želimo dobro srpskom fudbalu i radimo na najbolji mogući način. FSS više ne želi da se bavi onim što je bilo iza nas. Okrećemo se utakmicama sa Estonijom i Italijom i drugim zadacima koji nas čekaju", naveo je on.

U prva dva kola kvalifikacija za EP selekcija Srbije osvojila je četiri boda.

"Ako momci daju sve od sebe, a selektor uradi ono što očekujemo, ne vidim razlog da ne osvojimo jedno od prva dva mesta u grupi. Optimista sam, verujem da je Pižon ono što je potrebno srpskom fudbalu u ovom trenutku", zaključio je Karadžić.
Nazad na vrh Ići dole
uafpvnapv
Pravnik foruma
Pravnik foruma

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz fudbala   17/9/2010, 17:28

I Inter ''skenira'' Nastasića

Menadžer sedamnaestogodišnjeg fudbalera Partizana Nikola Damjanac potvrdio italijanskim medijima da se posle Fiorentine, među klubove koji su zainteresovani da uskoro vide Nastasića u svojim redovima uključio i Inter.
Iako još uvek očekuje pravu priliku da zaigra u prvom timu Partizana, mnogi evropski klubovi odavno su prepoznali kvalitet talentovanog defanzivca crno-belih Matije Nastasića.

Još pre nekoliko meseci pojavile su se informacije o interesovanju Fiorentine, a ovih dana je Nastasićev menadžer Nikola Damjanac potvrdio da ni u Interu nisu ravnodušni.

''Matiju prate mnogi evropski klubovi, iz Italije, Nemačke, Engleske, Španije. Tačno je da je jedan od njih i Inter, ali u ovom trenutku ne mogu da procenim kada bi Nastasić mogao da ode iz Humske. Rano je za to, on sa Partizanom ima ugovor na četiri godine i na tu temu nešto konkretnije može da keže predsednik Partizana Đurić'', rekao je Damjanac italijanskim medijima.
Nazad na vrh Ići dole
uafpvnapv
Pravnik foruma
Pravnik foruma

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz fudbala   17/9/2010, 17:29

Mekarti: Milijaš još uvek nije spreman

Menadžer Vulverhemptona Mik Mekarti izjavio je da je srpski fudbaler Nenad Milijaš nedovoljno fizički spreman za igranje u Premijer ligi, prenose mediji na Ostrvu

"Milijaš je otišao na Svetsko prvenstvo, kasno se vratio i zato nije igrao. Mislim da mu nije lako da se vrati na potreban nivo. Potrebno mu je još dve-tri nedelje intenzivnih treninga da bude spreman za takmičarske mečeve. Njemu je teže, jer je on ovde došao kao kapiten, prvi čovek bivše ekipe", rekao je Mekarti i dodao:

"Bio je dobar, ali ga je poremetio Mundijal. Verovatno nije želeo da se povredi pre njega. Međutim, ni tamo nije puno igrao i izgubio je oštrinu. Razgovarali smo o tome i on zna da mora da radi na kondiciji i u teretani kako bi dostigao nivo neophodan za Premijer ligu".

Milijaš (27) je u engleski klub stigao 2009. godine iz Crvene zvezde. On je za Vulverhempton odigrao samo 19 utakmica u Premijer ligi i postigao dva gola, a trenutno uglavnom sedi na klupi za rezervne fudbalere.
Nazad na vrh Ići dole
uafpvnapv
Pravnik foruma
Pravnik foruma

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz fudbala   17/9/2010, 17:30

Partizan u Čačku, Zvezda dočekuje Javor

Ovog vikenda nastavlja se takmičenje u fudbalskoj Super ligi Srbije, a u utakmicama petog kola Crvena zvezda dočekuje ekipu Javora, dok aktuelni šampiona Partizan gostuje Borcu u Čačku

Javor iz Ivanjice je prošle sezone napravio veliki podvig pobedom protiv Crvene zvezde u Beogradu (0:1), što je u mnogome koštalo crveno-bele jer su tim gubitkom bodova dopustili Partizanu da preuzme lidersku poziciju, koju više nije ispuštao do kraja šampionske trke.

Crvena zvezdu u subotu od 19.00 časova očekuje novi duel sa Ivanjčanima, a domaćin se na Marakani nada velikoj podršci navijača i novoj pobedi.

"Nova utakmica, protiv ekipe Javora, koja u ovom prvenstvu ne blista. Međutim, to je tim sa prepoznatljivom igrom, agresivna, dobro organizovana, koju već dugi niz godina vodi odličan trener. Oni imaju igru koja traje već godinama. U poslednje četiri utakmice protiv Crvene zvezde su zabeležili dve pobede. Na nama je da uđemo maksimalno u ovu utakmicu, a imamo i dodatni motiv da pred velikim brojem naših navijača zabeležimo novu pobedu", rekao je Aleksandar Kristić, trener Crvene zvezde.

U prva četiri kola crveno-beli zabeležili su tri pobede i remi, a prošlog vikenda bez većih problema savladali su BSK Borču. Javor je ovogodišnji šampionat počeo sa tri nerešena rezultata i porazom, a u prošlom kolu Ivanjičani su odigrali bez golova protiv Smedereva.

Vodeća ekipa prvenstva i jedina koja je zabeležila sva četiri pobede, Partizan u nedelju gostuje protiv Borca u Čačku. Izabranici Aleksandra Stanojevića u prošlom kolu savladali su Rad sa 3:0, a u sredu su izgubili od ukrajinskog Šahtjora na startu Lige šampiona. Ni Borac nije poražen u dosadašnjem toku šampionata, čačanske "zebre" zabeležile su po dve pobede i dva remija, a u prošlom kolu odigrali su bez golova protiv Slobode Sevojno.

Najveći konkurent beogradskih "večitih", Vojvodina, u Novom Sadu će dočekati Metalac iz Gornjeg Milanovca. "Lale" su do sada zabeležile tri pobede i remi, dok je Metalac bez pobeda, uz jedan nerešen rezultat i tri poraza.

U ovom kolu direktan duel imaće još dve neporažene ekipe, pošto će u Subotici domaći Spartak ugostiti Slobodu Sevojno. Oba tima imaju po dve pobede i dva nerešena rezultata.

"Fenjeraš" Čukarički gostuje kod ekipe Smedereva i obe ekipe će juriti prvu pobedu u šampionatu. OFK Beograd će na stadionu na Karaburmi dočekati Inđiju, Rad će ugostiti kulski Hajduk, dok će Jagodina ugostiti BSK Borču.
Nazad na vrh Ići dole
uafpvnapv
Pravnik foruma
Pravnik foruma

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz fudbala   17/9/2010, 19:46

JSL 5. kolo: Čačak preko Donjecka, Javor uvek visok na Marakani

Partizan će pokušati da zaboravi Donjeck i okrene se domaćem šampionatu, dok Zvezda želi da prekine lošu seriju protiv Javora.
Crno beli znaju od čega se živi, žele da pokažu snagu u Čačku, u okviru 5. kola naše najjače fudbalske lige, posle. Sa stadiona od 400 miliona, u Donjecku stižu na skromni pored Morave. Nije se Partizan obrukao, ali da bi bili i sledeće godine u konkurenciji za LŠ, moraju ovde ''kod kuće'', da osvajaju bodove i održe razliku od dva boda u odnosu na konkurente za trofej. T

Zvezda u naletu. Tri pobede zaredom. Puni optimizma protiv ekipe koja je dala jedan gol. Ali to je ''tvrda ekipa''. Tri remija je ostvario Javor, ali se sa njima nikad ne zna, teško primaju golove. Stigao je Li Adi, dobar igrač, koji bi mogao da unese sigurnost u zadnju liniju.

Vojvodina dočekuje Metalac kao veliki favorit, posle tri sigurne pobede za njh u nizu. Treba očuvati stabilnost sa ''manjim'' timovima, pred velike utakmice sa "večitima".

OFK Beograd, predvođen ''prkosnim klincima'', čeka Inđiju, koja već ima dve pobede. Ne treba potceniti novajliju koji se lepo snašao u višem rangu

Dva prijatna osveženja prošle i ove sezone sastaju se u Subotici. Spartak na Slobodu, iz Užica ili Sevojna, nije bitno. Za njih je važno da dobro igraju, očekuje se malo golova, ali i velika borbas

''Brđani'' ne igraju dobro. Imaju dosta kadrovskih i finansijskih problema ove godine, tako da bi u najavama svima trebalo da budu '"lak zalogaj''. Smederevo protiv Čuke igra za prvu pobedu.

BSK ide na noge Jagodini, koja nije baš najbolje startovala, pa bi u ovom duelu mogli da traže ceo plen.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Novosti iz fudbala   Danas u 12:34

Nazad na vrh Ići dole

Novosti iz fudbala
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Najnovije novosti iz sveta tvnovela!
» Novosti
» Novosti i zanimljivosti
» Novosti
» Anhelik Bojer i Altar Harabo se mrze u realnosti!?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DVORCAFE :: ZABAVA :: Svastara-
Skoči na: