DVORCAFE
Dobro došli na forum DVORCAFE.
Da biste mogli pristupiti i videti sav forum morate biti registrovani kod nas.
Registracija je besplatna.
Dođite da se družimo.

DVORCAFE TIM
DVORCAFE

PrijemKalendarGalerijaČesto Postavljana PitanjaTražiLista članovaRegistruj sePristupi
RADIO GLAS KRAJINE
BRZI ČET DVORCAFE
Zadnje teme
NAŠI BANERI
Image and video hosting by TinyPic

NAŠ BANER MOŽETE
PREUZETI  OVDJE

NAŠI PRIJATELJI

Shrani.si

banner

Shrani.si

Beograd Online - TV i Radio

VIŠE INFORMACIJA OVDJE

Poslanici naj aktivniji meseca
Rica

milan08

mario1100

Bekta55

EMOTIVAC

Litka

bridge7802

golub08

bojic

majstor

Ko je trenutno na forumu
Imamo 25 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 0 Skrivenih i 23 Gosta

milanbrka123, toni-sa

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 138 dana 15/12/2010, 01:00
Statistike
Imamo 11850 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je ljuti krajisnik

Naši korisnici su poslali ukupno 124403 članaka u 7333 teme
Similar topics

Delite | 

SREĆNA VAM 7525. GODINA Tvrđava koja čuva dokaze o STAROM SRPSKOM KALENDARU

Ići dole 
AutorPoruka
milan08
Moderator
Moderator

Broj poruka : 15018
Datum upisa : 13.11.2011

PočaljiNaslov: SREĆNA VAM 7525. GODINA Tvrđava koja čuva dokaze o STAROM SRPSKOM KALENDARU    14/1/2018, 00:11

Ispod velikog krsta na kuli ispisan je sledeći tekst (u prevodu): “Hristu Bogu blagoverni despot Đurađ gospodar Srblja i pomorja zetskog po naredbi (volji) njegovoj sagradi se ovaj grad u leto 6938. Iznad krsta je ispisan tekst ‘Car slave‘ i znaci ‘Isus Hristos pobeđuje‘.”
Kompjutersko datiranje iz srednjeg veka
Prema pravilima za upotrebu srpskog kalendara, prvo se navodi godina pa mesec i dan, za razliku od drugih koji prikazuju prvo dan, pa mesec i godinu ili anglosaksonskog gde je mesec pre dana. Jedino gde se u celom svetu primenjuje protokol o redosledu brojki kao u srpskom kalendaru jeste kompjuterska obrada, što je i definitivno potvrđeno uvođenjem sistema standarda ISO [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
nebitan
Čekajući unaprijeđenje
Čekajući unaprijeđenje

Broj poruka : 836
Datum upisa : 30.10.2014
Godina : 38

PočaljiNaslov: Re: SREĆNA VAM 7525. GODINA Tvrđava koja čuva dokaze o STAROM SRPSKOM KALENDARU    15/1/2018, 17:33

По србском календару сад је 7527 година а по Јулијанском, сад је 1018 година а не 2018!!!!

У Ватикану су све тајне. Све што нам се сервира су лажи. Цела историја, политичка и географска, је лаж. Измишљено је много ”истроричних” краљева или вође који уопште нису постојали, највише због тога што су морали да попуне 1000 година требало је ставити између 475 и 1476. године. У години 475 у римски императори су одлучили да испред броја године ставе Ј или I, од Ј у знак части императора Јулиуса Цесара, на латиснком I од ”Iulius Caesare”. Тако се и код нас Православаца преко Византије користио Јулијански календар и задња година Јулијанског календара била је 582. година. Тада смо прешли на грегогоријански АЛИ обичај да се испред броја године ставиу Ј или I, остао је. Тако се 582 година пише: Ј582 или I582. И све до данас пишемо Ј или I испред броја године, у међувремену народ је заборавио шта представља то слово Ј или I и читали су 1735 уместо I735. По србском календару сад је 7527 година а по Јулијанском, сад је 1018 година а не 2018!!!! Када се тачно започело пограшно читање на пример године на новцу или у кљигама, да ли се та грешка десила око 476 или касније, ту постоје разне теорије и разна извора па погледајте сами, на пример кљиге Руса Анатолија Фоменка.
Nazad na vrh Ići dole
milan08
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: SREĆNA VAM 7525. GODINA Tvrđava koja čuva dokaze o STAROM SRPSKOM KALENDARU    15/1/2018, 19:41

INTERVJU: Dragoslav Bokan - Ako se odbaci crkva, država prestaje da bude otadžbina! (15.01.2018)

Nazad na vrh Ići dole
milan08
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: SREĆNA VAM 7525. GODINA Tvrđava koja čuva dokaze o STAROM SRPSKOM KALENDARU    15/1/2018, 19:42

INTERVJU: Miloslav Samardžić - Senke nad Balkanom su prepune istorijskih neistina! (04.01.2018)
Nazad na vrh Ići dole
milan08
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: SREĆNA VAM 7525. GODINA Tvrđava koja čuva dokaze o STAROM SRPSKOM KALENDARU    15/1/2018, 19:43

INTERVJU: Miloslav Samardžić - Komunisti su bili najveći zločinci i ubice u ratu! (14.06.2017)

Nazad na vrh Ići dole
milanbrka123
V.I.P
V.I.P

Broj poruka : 672
Datum upisa : 19.02.2013

PočaljiNaslov: Re: SREĆNA VAM 7525. GODINA Tvrđava koja čuva dokaze o STAROM SRPSKOM KALENDARU    15/1/2018, 20:30

o imenjace ovo sa balkana je nesto prilicno tesko....pobednik uvek pise istoriju, neko to tumaci ovako - neko onako i svakoga ponesto i za nesto zaboli....ako dvoje gledaju jednu te istu stvar, gledaju je razlicito i sto bi se reklo, kolko ljudi tolko cudi....svako vreme ima svoje breme....moje misljenje:----ipak je ovo politika a to je bas dosta daleko od muzike....(izvini ko brat, ovoj temi, po meni, nije mesto ovde)
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika Na mreži
nebitan
Čekajući unaprijeđenje
Čekajući unaprijeđenje

Broj poruka : 836
Datum upisa : 30.10.2014
Godina : 38

PočaljiNaslov: Re: SREĆNA VAM 7525. GODINA Tvrđava koja čuva dokaze o STAROM SRPSKOM KALENDARU    15/1/2018, 21:04

milanbrka123

Ne slazem se sa tobom, ima ovdje i nas koji nismo samo zbog muzike, mislim da Forum sluzi za druzenje, razmenu misljenja pa ako ne preterujem i edukaciju u odredjenim sferama zivota.
I politika je sastavni deo naseg zivota jer smo mi to dozvolili i hvala milanu8 koji svako toliko iznenasi ovakvim temama.
Nije Forum samo za muziku i tako i treba da bude, svega po malo niceg previse, ko voli nek cita ili slusa kome ne pase nek nadje sadrzaj koji voli.

Izvinjavam se na iskrenosti, pozdravvvvvv!
Nazad na vrh Ići dole
milan08
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: SREĆNA VAM 7525. GODINA Tvrđava koja čuva dokaze o STAROM SRPSKOM KALENDARU    15/1/2018, 22:32

Prvo imenjace nije politika u pitanju,nego istoriske cinjenice,Miroslav Samardzic je ucesvoao u rehabilitaciji Draze Mihajilovica,i Nikole Kalabica,unuka Kalabiceva je pokrenula rehabilataciju.
Imenjace,ja ne mogu da poverujem,sta nam je tito uradio,KOMUNIZAM,nebitan u pravu si za mnoge stvari,ne bi morali samo ,sa muzikom da se bavimo  nego i Pravoslavljem i Svetosavljem.
Par puta sam pokusavo da pokrenem ovu tematiku,nikog osim tebe nebitan nije i jednu rec napisao,mismo zalutali da neznamo kud udaramo,pitali se neko zasto,izgubili smo volju Boziju,niko o Bogu ne misli,samo o pustim parama i kako da zaradim,kako prehraniti porodicu,kada nisi sa Bogom sve se gubi.
Sto puta se pitam ,zasto sam se razboleo,da ja ne mogu da hodam,moram sa stakama,jedva kucam po ovoj tastaturi,Sveti Oci kazu da ti Bog salje opomenu da se vratis na pravi put,PUT ISPOVEDI,PUT POSTA,I PUT PRICESTA i PUT MOLITVE, bez toga nema zivota na ovozemaljskom svetu.
Znaci da istorijski podaci koji su izneseni ovde na balkaninfu slobodno mozemo da kazemo da je istina konacno izasla na videlo !
Nazad na vrh Ići dole
milanbrka123
V.I.P
V.I.P

Broj poruka : 672
Datum upisa : 19.02.2013

PočaljiNaslov: Re: SREĆNA VAM 7525. GODINA Tvrđava koja čuva dokaze o STAROM SRPSKOM KALENDARU    15/1/2018, 23:36

dobrovece zelim obojici....(izvini ko brat, ovoj temi, po meni, nije mesto ovde)....zasto?...tema je ''Srecna vam 7525. godina tvrdjava koja cuva dokaze o starom srpskom kalendaru"......moji dobri ljudi u skladu sa ovim naslovom ovo ne ide .....imenjace mozda je ovo za neki drugi deo foruma poput "novosti iz svjeta" ali sigurno nije za ispod pomenutog naslova.... nebitan je u pravu kada kaze da nisu svi ovde zbog muzike ali iskreno, ja ne gledam ni vesti zbog politike i bilo koje cose na forumu da sadrzi politicke teme necu posecivati....nebitan, dosta lepih uspomena me veze za petrinju jer sam bio pripadnik sedmog mesovitog artiljeriskog puka u velikoj kasarni (barem malo da se upoznamo)....imenjace sto se vere i pravoslavlja tice, tu diskusije nema .....u najkracem, koja nacija nema veru, nema nista sto bi moglo da je odrzi u zivotu.....pozdrav obojici i "nemo' se ljutite bre"
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika Na mreži
milan08
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: SREĆNA VAM 7525. GODINA Tvrđava koja čuva dokaze o STAROM SRPSKOM KALENDARU    16/1/2018, 01:51

Imenjace jesam li ja u tebe sumnjo ne nikad,premesticu u temi pravoslavlje,pa malo da pisemo i o tome,Istorijame interesuje opasno,samo da znam gde sam ja pogresio,negledan televiziju,politikom se nebavim,imam prijatelje na fejsu Istoricare,Profesore,ove godine izlazi nova knjiga o nastanku i postojbini Srbskog Naroda,knjigu pise Profesor Istoricar Vladimir Lalic.Nisam ljut i niko nesme na tebe da se naljuti,pisacemo i dalje samo na drugom mestu,dobroje kad si se javio da znam i da si ucesnik rata,ratni veteran 1999,pozdrav za naseg veterana.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: SREĆNA VAM 7525. GODINA Tvrđava koja čuva dokaze o STAROM SRPSKOM KALENDARU    

Nazad na vrh Ići dole

SREĆNA VAM 7525. GODINA Tvrđava koja čuva dokaze o STAROM SRPSKOM KALENDARU
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» WILIAM LEVY NOVA GODINA NA KUBI!
» Gran Hotel/Hotel Grand
» Nokia LUMIA 520
» Srećni ljudi
» Jugoslava Drašković: Neobičan san najavio mi je ulogu Đine u “Srećnim ljudima”

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DVORCAFE :: OSTALO :: Čestitke-
Skoči na: