DVORCAFE
DVORCAFE

PrijemSajtKalendarGalerijaFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiLista članovaRegistruj sePristupi
RADIO NOVI GRAD
BRZI ČET DVORCAFE
Zadnje teme
» Krajišnici Darko i Milan 2013 uživo
Danas u 02:50 od milan08

» Dajana (Slavica Tripunovic) - Diskografija
Pon Jul 28 2014, 17:42 od milan08

» Esma Redzepova - Diskografija (1961-2010)
Pon Jul 28 2014, 17:39 od milan08

» Pesme i igre naroda Jugoslavije 1962
Ned Jul 27 2014, 19:42 od milan08

» Pesme i igre naroda Jugoslavije 1963
Ned Jul 27 2014, 19:40 od milan08

» Pesme i igre naroda Jugoslavije 1967 - LPV 177
Ned Jul 27 2014, 19:39 od milan08

» Pesme i igre naroda Jugoslavije1966 - LPV 176
Ned Jul 27 2014, 19:37 od milan08

» Pesme i igre naroda Jugoslavije 1964 - LPV 172
Ned Jul 27 2014, 19:36 od milan08

» S pesmom i igrom kroz Jugoslaviju 1977-10
Ned Jul 27 2014, 19:33 od milan08

NAŠI BANERI
Image and video hosting by TinyPic

NAŠ BANER MOŽETE
PREUZETI  OVDJE

NAŠI PRIJATELJI

www.prigrevica.onlinegoo.com

rsk radio

Shrani.si

banner

Shrani.si

Beograd Online - TV i Radio

VIŠE INFORMACIJA OVDJE

Poslanici naj aktivniji meseca
milan08

auditaxi

banjska

Litka

MireP

kobrak13

Balkanac

L-A

davida

zokigavran

Ko je trenutno na forumu
Imamo 6 korisnika na forumu: 1 Registrovan, 0 Skrivenih i 5 Gosta

milan08

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 138 dana Sre Dec 15 2010, 01:00
Statistike
Imamo 6319 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je milofr

Naši korisnici su poslali ukupno 103597 članaka u 8579 teme
Similar topics
  • » Unutrašnjost tenka M-84, panoramski snimak
  • google oglasi
    Reklame
    Dvor na Uni 1995 - neobjavljeni snimak 5 5 2
    Share | 

Dvor na Uni 1995 - neobjavljeni snimak

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
    Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
    AutorPoruka
    Kule
    Urednik
    Urednik

Broj poruka: 871
    Datum upisa: 07.02.2009
    Godina: 24

PočaljiNaslov: Dvor na Uni 1995 - neobjavljeni snimak   Sub Jan 23 2010, 20:05

[You must be registered and logged in to see this link.]

Poslednji izmenio Kule dana Čet Feb 11 2010, 23:09, izmenjeno ukupno 1 puta
    Nazad na vrh Ići dole
    Pogledaj profil korisnika
    Žika
    Urednik
    Urednik

Broj poruka: 1691
    Datum upisa: 29.01.2009
    Godina: 26

PočaljiNaslov: Re: Dvor na Uni 1995 - neobjavljeni snimak   Ned Jan 24 2010, 16:08

Jednom pogledo i vise nikad

Nazad na vrh Ići dole
    Pogledaj profil korisnika http://zika9452.forumr.net
    Kule
    Urednik
    Urednik

PočaljiNaslov: Re: Dvor na Uni 1995 - neobjavljeni snimak   Ned Jan 24 2010, 16:56

Ali nikad ne zaboravi!
    Nazad na vrh Ići dole
    Žika
    Urednik
    Urednik

PočaljiNaslov: Re: Dvor na Uni 1995 - neobjavljeni snimak   Ned Jan 24 2010, 17:06

E ovo se nemoze zaboraviti

Nazad na vrh Ići dole
    ДворНаУни90
    Udarnik
    Udarnik

Broj poruka: 67
    Datum upisa: 25.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Dvor na Uni 1995 - neobjavljeni snimak   Ned Jan 24 2010, 21:24

Црни Двор на Уни Какав је био 5. и 6. августа можемо само да претпоставимо,катастрофа вероватно.Ово је блажа варијанта,то што гледамо како је изгледао 9. и 11. августа.
    Nazad na vrh Ići dole
    ZILE
    Udarnik
    Udarnik

Broj poruka: 94
    Datum upisa: 15.04.2009
    Godina: 43

PočaljiNaslov: Re: Dvor na Uni 1995 - neobjavljeni snimak   Pon Jan 25 2010, 00:06

Nikad se ovo ne moze zaboraviti, samo si mogu osvjeziti pamcenje i mom prvom dolasku u Dvor, u Oktobru 1995. Cesta je bila ociscena i nije bilo ljudskih lesava ali bilo je dovoljno da mi niko nikad ne moze te slike izbrisati i oteti iz pamcenja. Slike, sjecanje i bol koje ce me cijeli zivot proganjati ali neka .......To su nam ucinila nasa tkz. "voljena braca" hrvati a ovo je dokaz i njihov obraz, kako je bilo tek u Matijevicima, Javorniku, Dobretinu, Stanic polju ......prepustam da sami sebi docarate.

Pamti pa vrati ........
    Nazad na vrh Ići dole
    NOVI
    Urednik
    Urednik

Broj poruka: 2146
    Datum upisa: 03.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Dvor na Uni 1995 - neobjavljeni snimak   Pon Jan 25 2010, 08:41

Strašno je ovo ....
    Nazad na vrh Ići dole
    Pogledaj profil korisnika http://mojforum.slovenianforum.com/forum
    Prigrevcan
    Moderator
    Moderator

Broj poruka: 3175
    Datum upisa: 13.07.2009
    Godina: 34

PočaljiNaslov: Re: Dvor na Uni 1995 - neobjavljeni snimak   Pon Jan 25 2010, 11:13

Strasno
    Nazad na vrh Ići dole
    Pogledaj profil korisnika http://prigrevica.onlinegoo.com
    Kule
    Urednik
    Urednik

PočaljiNaslov: Re: Dvor na Uni 1995 - neobjavljeni snimak   Ned Feb 07 2010, 15:27

Pitao sam tog zemljaka sto je to postavio na youtube i on mi rece:

Ko zeli da vidi ceo snimak ima ga ovde:

A slike koje su napravljene tog istog dana imate ovde:

Gledanje ovih scena se NEpreporucuje maloletnim licima i osobama sa slabim srcem!

Poslednji put izmenio Kule dana Pon Maj 03 2010, 09:52, izmenio ukupno 2 puta
    Nazad na vrh Ići dole
    rady
    Početnik
    Početnik

Broj poruka: 14
    Datum upisa: 08.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Dvor na Uni 1995 - neobjavljeni snimak   Sre Feb 10 2010, 23:53

ZILE ::
    Nikad se ovo ne moze zaboraviti, samo si mogu osvjeziti pamcenje i mom prvom dolasku u Dvor, u Oktobru 1995. Cesta je bila ociscena i nije bilo ljudskih lesava ali bilo je dovoljno da mi niko nikad ne moze te slike izbrisati i oteti iz pamcenja. Slike, sjecanje i bol koje ce me cijeli zivot proganjati ali neka .......To su nam ucinila nasa tkz. "voljena braca" hrvati a ovo je dokaz i njihov obraz, kako je bilo tek u Matijevicima, Javorniku, Dobretinu, Stanic polju ......prepustam da sami sebi docarate.

Pamti pa vrati ........

uf joj bolje da nisam gledala ove snimke...jer me samo rastuzi..kad se sjetim kako je nakada prije rata bilo..bas u Dvoru u hotelu koliko sam puta zalazile..kada vidm sve poruseno muka mije..oci mi stanu pune tuge..
    a jos gore kad se sjetim das Dvorcaa tog naroda bogzna gdjesu svi..svi se razisli.. moji najljepsi dani zivota su bili od 1984 -1987 godine..poslije sam bila jos jedan put tamo prije rata..i onda godinama nisam vise..ali svaki put pitam moje roditelje kako je tamo ..dali su se Dvorcani poneki opet vratili..
    Namjeravam druge godine na ljeto da odem za Dvor..boze nakon toliko godina..pada mi tesko ponovi u Dvor da odem..nesto me i plasi neznam sta..a i zelja mije da odem..moji me szalno tamo zovu..

Znam kada tamo odem..dacusve ulice zaobici..i samo me sjecanja bole. i mojavelika ljubav tamo nekada..sve me sjeca i na njega...bitceni poslije jos gore..jer je sve nepoznato..ma toj se osjecaj nemoze opisati
    Nazad na vrh Ići dole
    ZILE
    Udarnik
    Udarnik

Broj poruka: 94
    Datum upisa: 15.04.2009

PočaljiNaslov: Re: Dvor na Uni 1995 - neobjavljeni snimak   Čet Feb 11 2010, 14:01

Nema ti koristi od bjezanja Rady, nego pakiraj kofer i pravac u Dvor.
    Znam kako je i cega se bojis ali niko ti sjecanja ne moze oteti, a srce i dusa ce uvjek patiti jos vise ako ne odes.

Tuga i mrak su se nadvili nad Banijom i nije to ono sto je bilo ali Krajiski narod se neda i nepokolebiv je .

Sjeti se Rady one :" 100 si Banija gorijela ali se nisi pokorjela" i takva je dan, danas. Sami starci ali idu kroz zivot bez obzira sto im je i to malo ostalo...
    Ko zna, mozda sretnes opet svoju ljubav tamo jer u ljeto Dvor je zivlji i puno vise svijeta i mladih ljudi.
    U ostalom pogledaj Ziku (je da je smaglio za Petrinju) nom stop je u Dvoru.
    I nemoj da se plasis, nema vise toliko rusevina-sve su to ustase dobro prikrile i sakrile u Dvoru . Ako krenes negdje dalje u neka sela onda je vec malo drugacije ali tu je Novi
    Jos malo pa ce biti :"ajmo braco Srbi, preko Une do slobode"
    Ali sve u svemu Rady, neces pogrijesiti ako dodes vec ako ne dodes
    Nazad na vrh Ići dole
    rady
    Početnik
    Početnik

PočaljiNaslov: Re: Dvor na Uni 1995 - neobjavljeni snimak   Pet Feb 12 2010, 22:25

ZILE ::
    Nema ti koristi od bjezanja Rady, nego pakiraj kofer i pravac u Dvor.
    Znam kako je i cega se bojis ali niko ti sjecanja ne moze oteti, a srce i dusa ce uvjek patiti jos vise ako ne odes.

Tuga i mrak su se nadvili nad Banijom i nije to ono sto je bilo ali Krajiski narod se neda i nepokolebiv je .

Sjeti se Rady one :" 100 si Banija gorijela ali se nisi pokorjela" i takva je dan, danas. Sami starci ali idu kroz zivot bez obzira sto im je i to malo ostalo...
    Ko zna, mozda sretnes opet svoju ljubav tamo jer u ljeto Dvor je zivlji i puno vise svijeta i mladih ljudi.
    U ostalom pogledaj Ziku (je da je smaglio za Petrinju) nom stop je u Dvoru.
    I nemoj da se plasis, nema vise toliko rusevina-sve su to ustase dobro prikrile i sakrile u Dvoru . Ako krenes negdje dalje u neka sela onda je vec malo drugacije ali tu je Novi
    Jos malo pa ce biti :"ajmo braco Srbi, preko Une do slobode"
    Ali sve u svemu Rady, neces pogrijesiti ako dodes vec ako ne dodes

ma znam
    ako neodem onda je goren ali sve zamisljam kao daje ko nekada.. joj samo kad ove ratne slike vidim....i dasu lesevi svagdje bili i ta necistoca..jaoj te sliek enisuni iz glave..grozno je..a i kada pogledam onaj park u dvoru ma sve gdje sam nekada srecna setala..a i u Kostajnici sam bila cesto u vece..samo se malo sjecam Kostajnice..

A boze daj da nema onih rusevina vise.. Mama mi kaze daseje Dvor jako oporavijo..pa nakon toliko godina moralose..
    Pokusavam dasebi prdpostavim kad dodjem tamo..dacu prvo svaku ulicu da prodjem i u nosvom sve obidjem.. zanimame sada onaj hotel u Dvoru..jaoj nekada sam tamo sjedjela i muziku slusala..uf boze..kao daJE JUCE BILI::gledam slike i pokusavam svega dase prisjetim..ponekada gledam neke slike i nemogu se sjetiti koje su to ulice u Dvoru..
    ma moji mi svaki put sve opisuju ali nije to to..isto kada sama vidim..
    oki..boze daj zdravlja pa iduce godine da odem na lejto..na par dana tamo..
    ali moram tamo otici..pa i vrjeme bih bilo vise..da neodem cjeli zivit ceme muciti sto nisma otisla..i Mama me gnjavi stalno da dodjem...a moju biivsu ljubav,,ma ta ljubav neumire mada je zovem bivsom..tko zna nisam izguibola nadu dage necu nikada vise u zivotu sresti ..ma i on nije daleko od Dvora..

naja ok..nije Dvor prekosvjeta dase nemoze otoci.. djele me oko 8 sati voznje..
    Nazad na vrh Ići dole
    ДворНаУни90
    Udarnik
    Udarnik

Broj poruka: 67
    Datum upisa: 25.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Dvor na Uni 1995 - neobjavljeni snimak   Sub Feb 13 2010, 23:43

rady ::

A boze daj da nema onih rusevina vise.. Mama mi kaze daseje Dvor jako oporavijo..pa nakon toliko godina moralose..

Па да се баш нешто јако опоравио,није .Нешто се обновило,покренуло,све је то међутим слабо.Како год било,увек је лепо тамо доћи.Можда је код тебе проблем у томе,ипак се сећаш свега,ја сам био дете па ми је све било као да нисам доживео она лепа времена.Од рата сам први пут био 98. и навикао сам да то све онако изгледа.Не треба толико да чекаш,сад на лето што каже Жиле,правац Двор,Уна,Нови...
    Nazad na vrh Ići dole
    Žika
    Urednik
    Urednik

PočaljiNaslov: Re: Dvor na Uni 1995 - neobjavljeni snimak   Uto Feb 16 2010, 00:36

jebobo Hr BiH i Srbiju Banija je zakon ipak nema raja bez rodnog kraja

Nazad na vrh Ići dole
    rady
    Početnik
    Početnik

PočaljiNaslov: Re: Dvor na Uni 1995 - neobjavljeni snimak   Uto Mar 02 2010, 09:17

eh konacno odlucila sam nakon skoro 20 godina da ovoga ljeta u pocetku augusta idem za Dvor..moram jednostavno moram..nazalost nepoznajem tamo mnoge kao nekada ali nije opasno..mozda i nekoga prepoznajem..ali i Novi je blizu..moj brat ide tamo po 3 puta godisnje i stalnoi mi sve prica ali nije to to..skupilasam snagu i hocu da idem..
    hocu sve tamo da slikam..i snimam..sav Dvor i okolinu..
    znam ranije kada sam za Dvor isla ..isli smo godisnje po 4 puta tosu bila vremena ..ali nije ni sada kasno..kad ponovo par puta tamo odem bitce sve drugacije..nece biti opet sve nepoznato..hocu da opet osvojim Dvor i okolinu kao nekada kad sam god otisla tamo bioje lom..
    upravo nemogu docekati do ljeta da odem vise..u zqadnjim godinama nisam imala toliku zelju kao sada..

pa ko zna mozda se i sretnemo tamo...i neki od vas ce ici tamo
    Nazad na vrh Ići dole

Dvor na Uni 1995 - neobjavljeni snimak

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
    Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Similar topics

-
    » Da li je ovaj snimak autentican?!
    » Brutalan snimak ranjavanja američkog vojnika, Avganistan

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    DVORCAFE ::  :: -